VRH A

Narozen 26.10.2021

k odběru od 21.12.2021

všechna štěňátka jsou již v nových domovech.

Matka: Xelima z budské samoty

  • Plavá

  • HD & ED 0/0, DM N/N

  • Bonitace PT 89/100

  • ZK: ZZO, ZZOI, BH

  • Výstavy: Výborná, res. CAC

IMG_0497_edited.jpg

Otec: Hogar z julinčina údolí

  • Černý

  • HD & ED 0/0, lokus E (E/e)

  • Bonitace PT 91/100

  • ZK: ZM, BH, SPrl, AD, ZPUI

  • Výstavy: Ch. ČR, SR, PL, Jch, výběrová chovnost

Hogar otec4.jfif
Xelimka
Hogar
Ayra (1).jpg

Ayra

Arslan.jpg

Arslan

Airat.jpg

Airat

Atim.jpg

Atim

Altai.jpg

Altai

Amaya.jpg

Amaya

Ayaka.jpg

Ayaka

Ayra (1).jpg
Arslan.jpg
Airat.jpg
Atim.jpg
Altai.jpg
Amaya.jpg

🕊

Ayaka.jpg

Ayra - "Počátek"

Ayra je arabské jméno, které znamená “počátek”. Tato plavá fenečka vykoukla na svět jako první z vrhu v 11:25 se 468 gramy. Je čilá a vypadá jako velká pohodářka, která se o sebe dokáže dobře postarat.

Arslan - "Lev"

Arslan znamená arabsky “lev” a pejsek svému jménu dělá čest nejen svým vzhledem, ale i svou průbojností a svou chutí k jídlu. Kvůli dobrému mlíčku je ochotný válcovat své sourozence hlava nehlava a od struku se skoro nevzdaluje. Narodil se ve 13:20 s 525 gramy.

Airat - "Úžasný"

Airat je náš první černý kluk, jeho jméno znamená mongolsky “úžasný”. Ve 14:05 se narodil skoro se stejnou váhou jako jeho brácha Arslan, a to sice s 522 gramy. Byl první z vrhu, kdo si s námi a mámou Xeli začal povídat, kdo začal kňučet a vydávat další zvuky.

Atim - "Pes"

Atim se se narodil ve 14:40 s váhou 548 gramů, což ho dělá největším chlapákem z vrhu. Je to flegmatik a velký pohodář. Jeho jméno v jednom z indiánských jazyků znamená “pes”.

Altai - "Zlato"

Hned po pauze, při které šla máma Xelima na krátkou procházku, se v 17:22 narodil Altai. Je to nejmenší štěňátko z vrhu se 404 gramy a zároveň je to naše jediné černoznakaté miminko, takže prostě takové naše vzácné zlatíčko. Altai znamená mongolsky “zlato”. Pejsek moc dobře ví, že co se týče váhy má co dohánět, a tak pije jako o život a do druhého dne nabral na váze nejvíce z vrhu.

Amaya - "Deštivá noc"

Amaya se narodila 9 minut po Altaiovi, v 17:31, a stala se tak naší první černou holčičkou se 493 gramy. Od prvního okamžiku si uměla najít struk a věděla, co je potřeba k přežití. Od začátku byla bezproblémovým miminkem. Jméno Amaya pochází z japonštiny a fenečka ho získala podle svého zbarvení.

Aela - "Anděl" 

 

Xeli měla asi dvouhodinové kontrakce, pauza mezi štěňaty byla už moc dlouhá, a tak jsme z ní štěňátko nakonec museli mechanicky vytáhnout. Aelinka přišla na svět ve 21:05, nehybná a s úplně bílým jazýčkem. Ani patnácti minutové pokusy o oživení nepomohly a tak jsme se s ní museli rozloučit. Aela znamená řecky “anděl” nebo “posel”. Už je jí dobře v nebíčku a stala se navždy andělem strážným všech svých sourozenců.

Ayaka - "Barevná květina"

 

Když nám pan veterinář 3 týdny po zabřeznutí ukazoval sono, vypadalo to, že štěňátek bude 7 nebo 8. Díky uvolnění porodních cest se Ayaka narodila do půl hodiny po své sestřičce Aelce ve 21:30 s 531 gramy. Krásná, zdravá a dokonce největší z fenek. Stala se pro nás nejkrásnějším zakončením porodu a spadl nám obrovský kámen ze srdce, že byla v pořádku. Je to citlivá holčička, taková krásná “květinka”. Její jméno znamená v japonštině “barevná květina”.